Lai arī lielākā daļa cilvēku noliedz dāvanu nepieciešamību svētku reizēs, aizbildinoties, ka dāvanas dzīvē nav galvenās un neko jau īpašu nevajag, katrā no mums tomēr mājo arī mazais bērns, kurš klusā sajūsmā gavilē par dāvanas saņemšanu. Ikdienā bieži cilvēki to neizrāda un apslēpj, jo šķiet, ka tā būtu pareizāk un tādā veidā atvieglotu citiem bažas par pareizāko dāvanas izvēli. Taču vai tā ir patiesība vai ārišķīga izpausme? Vai tiešām dāmām nepatīk saņemt ziedus? Vai tiešām, saņemot kādu dāvanu, cilvēki izskatās vīlušies vai īgni? Visdrīzāk uz šiem jautājumiem sadzirdēsim atbildi “nē”. Saņemot negaidītus un mīļus apsveikumus kopā ar dāvanu, bieži vien saņēmēja sejā var manīt neviltotu prieku. Te ir jautājums tad kāpēc gan neradīt dāvināšanas prieku? Nevajag jau daudz un visu rēķināt dārgajās naudas monētās, dāvanas var nākt no sirds, pašu rokām darinātas. Reizēm vajag pavisam maz patiesai mazai laimītei….. tikai… pielieciet klāt sajūtu. Radiet priekšstatu, ka dāvana ir pārdomāta, tā radīta vai pirkta tieši tās saņēmējam un nevienam citam. Pielieciet klāt tai vēstījumu… Tā noteikti izdosies iepriecināt pat visaturīgāko dāvanu saņēmēju.
Ko tad īsti nozīmē dāvanai pievienot sajūtu vēstījumu? Izvēloties dāvanu konkrētam cilvēkam, jums noteikti ir kāda doma vai mērķis. Pasniegšanas brīdī izstāstiet arī to viņam – dāvanu saņēmējam.
Pats vienkāršākais to ir izklāstīt pasniegšanas brīdī mutiski vai uzrakstīt klāt pievienotā kartiņā. Jūs teiksiet – pārāk vienkārši? Jā, bet tomēr, jūs būsiet centies, veltījis savu laiku – atradis piemērotu kartiņu, iegādājies vai uztaisījis to, ierakstījis pārdomātus sirds siltus vārdus un noformējis klāt dāvanai. Tas jau ir solis tuvāk dāvanas sajūtu veidošanai.
Stāstu var izstāstīt arī ar mazu piezīmju veikšanu pie katra no dāvanas komponentiem. Kaut tikai vārds, īss teikums, kas norāda dāvanas izvēli un atklāj tās domāto vēstījumu.
Iesaiņojums – ļoti nozīmīga pievienotā sajūta. Padomājiet, kāds ir dāvanas saturs, kādam mērķim tā izvēlēta. Piemeklējiet tēmai, mērķim atbilstošu noformējumu. Izvēlieties piemērotus dāvanu papīrus, maisiņus, dāvanu saiņojiet vismaz ar divu veidu lentēm (tas vien norādīs uz to, ka esat pārdomāti centies), pievienojiet klāt kādu tematisku dekoru. Dāmas noteikti novērtēs un pamanīs ieguldīto darbu un siltumu.
Dāvanas persionalizācija – šis ir viens no efektīvākiem veidiem, kā dāvanas saņēmējam radīt prieku ar patiesi viņam individualizētu dāvanu. Tā noteikti radīs lielu uzticamības un unikalitātes sajūtu. Personalizējot kaut visparastākās ikdienas lietas – priekšmetus, cilvēkam tās kļūst mīļas un tuvas, jo tās nes līdzi vēstījumu, kas adresēts tieši viņam.
Teiksiet, ka mūsdienās dāvanu vietā izvēlas iedot to naudas formātā? Nevar nepiekrist, bet arī naudai var poiešķirt sajūtu. Nākamajā stāstā sniegsim ieskatu idejās, kā noformēt “naudīgās” dāvanas!
Vairojiet prieku dāvinot! Smaids padara pasauli siltāku un atvērtāku!